Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu

Aktualnie znajdujesz się na:

Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego - stan na 1 stycznia 2021 roku

 

MINISTERSTWO FUNDUSZY I POLITYKI REGIONALNEJ

ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa

 

Nazwa i adres podmiotu publicznego:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu

Numer identyfikacyjny REGON 93210167900000

 

Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego

Stan w dniu 01.01.2021 r.

 

Obowiązek przekazania danych wynika z art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. 2019 poz. 1696, z późn. zm.).

 

  1. Dane kontaktowe:

    1. E-mail sekretariatu podmiotu: mbp00@biblioteka.wroc.pl

    2. E-mail kontaktowy osoby, która wypełniła formularz: jpajaczkowski@biblioteka.wroc.pl

    3. Telefon kontaktowy: 530004522

    4. Data: 2021-03-11

    5. Miejscowość: Wrocław

  1. Lokalizacja siedziby podmiotu

    Województwo: Dolnośląskie

    Powiat: Powiat miasto Wrocław

    Gmina: Wrocław-Krzyki

Podmiot zobowiązany do złożenia raportu o stanie dostępności na podstawie art. 11 ust. 4. ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (UzD) do:

1) ministra właściwego do spraw rozwoju regionalnego, 2) wojewody, 3) nie dotyczy

 

Dział 1.

  1. Liczba budynków, w których podmiot prowadzi podstawową działalność i/lub obsługę interesantów: 41

  2. Czy podmiot zapewnia w tym budynku (tych budynkach) wolne od barier poziome i pionowe przestrzenie komunikacyjne ?

    1) TAK, 2) NIE, 3) W części budynków tak, w części nie

    W przypadku odpowiedzi „W części budynków tak, w części nie” – prosimy o podanie liczby budynków, w których podmiot zapewnia wolne od barier poziome i pionowe przestrzenie komunikacyjne: 25

  3. Czy podmiot zastosował w tym budynku (tych budynkach) rozwiązania architektoniczne, środki techniczne lub posiada zainstalowane urządzenia, które umożliwiają dostęp do wszystkich pomieszczeń, z wyłączeniem pomieszczeń technicznych?

    1) TAK, 2) NIE, 3) W części budynków tak, w części nie

    W przypadku odpowiedzi „W części budynków tak, w części nie” – prosimy o podanie liczby budynków, w których podmiot umożliwia dostęp do wszystkich pomieszczeń, z wyłączeniem pomieszczeń technicznych: 25

  4. Czy podmiot zapewnia w tym budynku (tych budynkach) informację na temat rozkładu pomieszczeń, co najmniej w sposób wizualny i dotykowy lub głosowy?

    1) TAK, 2) NIE, 3) W części budynków tak, w części nie

  5. Czy podmiot zapewnia (umożliwia, dopuszcza) wstęp do tego budynku (tych budynków) osobie korzystającej z psa asystującego?

    1) TAK, 2) NIE, 3) W części budynków tak, w części nie

  6. Czy podmiot zapewnia w przypadku tego budynku (tych budynków) osobom ze szczególnymi potrzebami możliwość ewakuacji lub uratowania w inny sposób?

    1) TAK, 2) NIE, 3) W części budynków tak, w części nie

  7. Komentarze i uwagi dotyczące dostępności architektonicznej. Proszę zamieścić tu słowny opis dostępności architektonicznej, wykraczający poza informacje ujęte powyżej – opis ten będzie stanowić część raportu, który są Państwo zobowiązani opublikować na swojej stronie podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej, a w przypadku braku strony podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej – na swojej stronie internetowej:

    Część budynków, w których znajdują się filie MBP nie spełnia warunków dostępności architektonicznej, często są to obiekty ,których pierwotnym przeznaczeniem nie była funkcja budynku użyteczności publicznej, zostały jedynie zaadaptowane na potrzeby biblioteki. W miarę posiadanych środków i możliwości technicznych będziemy stopniowo likwidować bariery dostępności. Filie biblioteki są wyposażone w tabliczki informujące o wyjściach ewakuacyjnych, część z tych tabliczek jest podświetlana, jednak brak jest informacji głosowej i dotykowej. Planujemy przeszkolenie personelu w zakresie ewakuacji osób ze szczególnymi potrzebami.

     

Dział 2. Dostępność cyfrowa

Dane w tym dziale odnoszą się do zgodności z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz.U. 2019 poz. 848), zwaną UdC, w związku z art. 2 oraz art. 6 pkt 2 ustawy UzD

  1. Liczba prowadzonych stron internetowych i udostępnianych aplikacji mobilnych, dla których podmiot posiada deklarację dostępności:

    Liczba stron: 1, liczba aplikacji: 0
  2. Strony internetowe i aplikacje mobilne, dla których podmiot posiada deklarację dostępności:
  1. Liczba prowadzonych stron internetowych i udostępnianych aplikacji mobilnych, dla których podmiot nie posiada deklaracji dostępności:
    Liczba stron: 0
    Liczba aplikacji: 0

Komentarze i uwagi dotyczące dostępności cyfrowej (proszę zamieścić tu słowny opis dostępności cyfrowej, wykraczający poza informacje ujęte powyżej – opis ten będzie stanowić część raportu, który są Państwo zobowiązani opublikować na swojej stronie podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej, a w przypadku braku strony podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej – na swojej stronie internetowej):

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu braku dostępnych treści dla osób głuchych(w przygotowaniu). Multimedia, które zostały opublikowane przed 23 września 2020 r. nie spełniają wymagań dostępności standardu WCAG 2.1 AA.

 

Dział 3. Dostępność informacyjno-komunikacyjna

  1. Czy podmiot zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami obsługę z wykorzystaniem niżej wymienionych sposobów/środków wspierających komunikowanie się? (proszę zaznaczyć jedną odpowiedź dla każdego sposobu/środka wymienionego w podpunktach a–h):

    a. Kontakt telefoniczny 1) TAK, 2) NIE

    b. Kontakt korespondencyjny 1) TAK, 2) NIE

    c. Przesyłanie wiadomości tekstowych, w tym z wykorzystaniem wiadomości SMS, MMS lub komunikatorów internetowych 1) TAK, 2) NIE

    d. Komunikacja audiowizualna, w tym z wykorzystaniem komunikatorów internetowych 1) TAK, 2) NIE

    e. Przesyłanie faksów 1) TAK, 2) NIE

    f. Wykorzystanie tłumacza języka migowego przez strony internetowe i/lub aplikacje (tłumaczenie online) 1) TAK, 2) NIE

    g. Pomoc tłumacza języka migowego – kontakt osobisty 1) TAK, 2) NIE

    h. Kontakt z pomocą tłumacza-przewodnika (kontakt osobisty) 1) TAK, 2) NIE

  2. Czy podmiot posiada urządzenia lub środki techniczne do obsługi osób słabosłyszących, takich jak np. pętle indukcyjne, systemy FM, systemy na podczerwień (IR), systemy Bluetooth? 1) TAK, 2) NIE

  3. Liczba prowadzonych przez podmiot stron internetowych: (liczba ta powinna być zgodna z sumą stron internetowych wykazanych w Dziale 2): 2

  4. Czy podmiot zapewnia na tej stronie internetowej (tych stronach internetowych) informację o zakresie swojej działalności (głównych zadaniach podmiotu) w postaci: (zaznaczyć jedną odpowiedź dla każdego sposobu/środka wymienionego w podpunktach a–c)

    1. tekstu odczytywalnego maszynowo? 1) TAK, 2) NIE 3) Na części stron tak, na części nie

    2. nagrania treści w polskim języku migowym (PJM) w postaci pliku wideo? 1) TAK, 2) NIE 3) Na części stron tak, na części nie

    3. informacji w tekście łatwym do czytania (ETR)? 1) TAK, 2) NIE, 3) Na części stron tak, na części nie

  5. Czy podmiot zapewniał w okresie sprawozdawczym – tj. od 20.09.2019 r. do 01.01.2021 r. – na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami możliwość komunikacji w formie określonej w tym wniosku? 1) TAK, 2) NIE.

 

Dział 4. Informacja o dostępie alternatywnym

Uwaga: poniższe pytania odnoszą się do okresu sprawozdawczego – tj. od 20.09.2019 r. do 01.01.2021 r.

 

  1. Czy w okresie sprawozdawczym podmiot zapewniał dostęp alternatywny w postaci wsparcia innej osoby? 1) TAK, 2) NIE

  2. Czy w okresie sprawozdawczym podmiot zapewniał dostęp alternatywny w postaci wsparcia technologicznego, w tym z wykorzystaniem nowoczesnych technologii? 1) TAK, 2) NIE

  3. 3. Czy w okresie sprawozdawczym podmiot zapewniał dostęp alternatywny w postaci zmian w organizacji funkcjonowania podmiotu? 1) TAK, 2) NIE

  4. 4. Czy w okresie sprawozdawczym podmiot zapewniał dostęp alternatywny w sposób inny niż wymienione wyżej? 1) TAK, 2) NIE.

Metadane

Data publikacji : 29.03.2021
Data modyfikacji : 26.05.2021
Podmiot udostępniający informację:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Jarosław Pajączkowski
Osoba udostępniająca informację:
Marta Gieruń
Osoba modyfikująca informację:
Marta Gieruń

Opcje strony

do góry